Kukułki likier

Kukułki likier jest to bardzo prosty w wykonaniu likier, który zaskakuje swym smakiem. Pamiętam, że to był jeden z moich pierwszych alkoholi, jakie sam zrobiłem. Był to przepis niezwykle prosty a za to jaki smaczny. W dobie czasów gdzie nie było internetu, takie przepisy brało się od znajomych bądź samemu się eksperymentowało. Opis będzie szybki i krótki, a więc zapraszam.

kukułki likier

Kukułki likier przepis

Likier z kukułek na spirytusie bądź na wódce nie robi to wielkiej różnicy. To zależy co macie w domu pod ręką. Do tej wódeczki użyłem kukułek z Wawel, wydaje mi się, że smakują najlepiej. W tym przepisie będziesz potrzebować tylko trzech składników, mleko zagęszczone niesłodzone, cukierki i wódka.

Do rozpuszczenia cukierków będzie potrzebny mały rondelek, robimy to na małym ogniu, żeby nic nie przypalić. Cukierki najlepiej rozgnieść, dzięki czemu szybciej i łatwiej nam się rozpuszczą w mleku. Po wystygnięciu mieszamy z wódką i zostawiamy w lodówce, żeby nam się przegryzło.

Składniki

  • wódka 250 ml 40%
  • 100 g cukierki kukułka
  • 200 ml mleko zagęszczone niesłodzone

Wykonanie

Kukułki likier jak zrobić? Do małego rondelka dodajemy rozkruszone cukierki, a następnie dodajemy mleko zagęszczone. Grzejemy na wolnym ogniu, najlepiej cały czas mieszając. Zapobiegnie nam to przypaleniu się i przyspieszy rozpuszczanie cukierków.

Gdy cukierki się całkowicie rozpuszczą, odstawiamy mieszankę do całkowitego wystudzenia. A następnie mieszamy z wódką. Tak zrobioną nalewkę można pić od razu po wymieszaniu, lecz najlepiej smakuje schłodzona na następny dzień.

Kukułki likier

Kukułki likier jest to alkohol bez dodatkowych polepszaczy, które znajdują się w sklepowych alkoholach. Przez co może on się rozwarstwiać bądź mieć delikatny osad na wierzch gdy postoi dłużej w lodówce. Lecz nie wpływa to w żaden sposób na smak i jakość naszego likieru. Wystarczy po wyciągnięciu go z lodówki wstrząsnąć i będzie wyglądał idealnie.

kukułki likier

 

Zaskocz również swoich bliskich i zrób likier kokosowy, który jest delikatny i gesty. Święta tuż, tuż, a więc trzeba uzupełnić zapasy 🙂

Na zdrowie !!

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Like
Close
Chłop przy garach © Copyright 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Close